Úzkost v seznamování a ve vztazích

Nejistota do lásky patří. Někdy je jí ale tolik, že nám brání si seznamování a vztahy užívat. Na tomto webináři si řekneme o funkci úzkosti ve vztazích a naučíme se ji zvládat.  

Vztahy a zranitelnost jdou ruku v ruce. Není možné navázat emoční pouto s ostatními, aniž bychom se zároveň nevystavili riziku zranění, odmítnutí nebo zklamání. To může přinášet intenzivní úzkost - často tak silnou, že se s ní nedokážeme vypořádat. Může nám to brát odvahu v seznamování a zvyšovat žárlivost a konflikt, když už jsme ve vztahu. 

Zároveň se úzkost často přelívá do ostatních aspektů našeho života - nemůžeme spát nebo se soustředit v práci. Je to evoluční signál, který se nás snaží ochránit, ale často to dělá tak moc, že nám to zhoršuje zdraví.

Dobrou zprávou je, že se s úzkostí dá efektivně pracovat. V tomto webináři se naučíme, co naše symptomy může spouštět a jaké potřeby nám to signalizuje. Prozkoumáme, kdy je úzkost racionální a měli bychom jí naslouchat, a kdy ne. Naučíme se mnoho vědecky podložených technik a strategií, které nám pomohou úzkosti utišit.

21. června od 19.30h

Pokud živé vysílání nestíháte, nevadí. Každý účastník získává přístup k záznamu na 3 měsíce. 

Online odkudkoliv

Vysílání i záznam spustíte na pár kliknutí a kdyby byly problémy, jsme k dispozici. 

490 Kč

Za kvalitou našeho webináře si stojíme. Pokud nebudete spokojení, peníze vám vrátíme. 

Otázky, na které se zaměříme

Proč máme úzkost?

Jak to, že i spokojené vztahy a skvělí potenciální partneři v nás spouští úzkost? Jaké jsou projevy úzkosti na psychické a fyzické rovině? Jak vypadá během seznamování, v partnerství a v intimitě?

V čem nám může úzkost pomoci?

Pocity úzkosti nám mohou pomoci budovat pevnější vztahy a poznat sami sebe. Jak svou úzkost ze seznamování a vztahů využít konstruktivně?

Jak s úzkostí pracovat?

Dávají naše obavy smysl? Jak poznat, co máme brát vážně? Co konkrétně dělat, když mě přepadne úzkost? Máme o tom mluvit s partnerem? A jak?

Tereza Růžičková

lektorka webináře

Tereza vystudovala psychologii na Univerzitě v Oxfordu a nedávno tam dokončila i výzkumný doktorát. Nyní prochází výcvikem v kognitivně-behaviorální terapii a ve své praxi se zaměřuje mimo jiné na úzkosti a deprese a jejich vliv na naši pohodu v partnerských či rodinných vztazích.

Pravidelně se účastní mezinárodních konferencí v kognitivně behaviorální terapii (EABCT, ABCT) a také o těchto metodách vyučuje na Masarykově univerzitě v Brně. V Institutu Moderní láska se mimo jiné věnuje práci s jednotlivci, kteří se cyklí v negativních myšlenkách, mají paralyzující obavy nebo prožívají panické ataky.

Proč se zúčastnit

Naučíte se pracovat s úzkostí

Úzkosti se ve vztazích - ani v životě - nelze vyhnout. Z tohoto webináře si odnesete vědecky podložené techniky, jak s úzkostí pracovat, které jsou přenositelné do celé řady životních situací. 

Zlepšíte se v partnerských dovednostech

Sebepoznání z nás dělá lepší partnery. Naučíte se lépe rozeznat své potřeby, komunikovat je partnerovi i si pomoci sami. 

Dostanete záznam a další materiály

Spolu se záznamem vám poskytneme všechny zdroje, ze kterých jsem vycházel. Můžete si v klidu projít výzkumy, texty, populárně naučné knihy a podcasty k tématu. 

Je třeba se webináře účastnit aktivně?
Během webináře bude prostor pro vaše dotazy a sdílení, ale je možné se celé akce zúčastnit jen jako pozorovatel, případně i zcela anonymně. Seznam účastníků s nikým nesdílíme. 
Jak to bude probíhat prakticky?

Na webinář se přihlásíte přes tento web. Na uvedený email dostanete potvrzení o objednávce a platbě. Přibližně 24h před živým vysíláním dostanete odkaz na webinář, který lze spustit z jakéhokoliv prohlížeče, a kontakt na naši koordinátorku, který můžete využít v případě technických problémů. Webinář bude trvat kolem 90 minut. Druhý den dostanete odkaz na záznam a seznam zdrojů a materiálů k další inspiraci.

Prožívám krizi, pomůže mi tento webinář?
Webinář má vzdělávací charakter a je zaměřený na široce využitelné techniky zvládání úzkosti. Může být dobrým doplňkem, pokud sami nebo s partnerem docházíte na terapie, ale v žádném případě nemůže nahradit psychoterapii nebo zdravotnickou pomoc. Pokud vás silné úzkosti omezují v běžném fungování, vyhledejte odbornou pomoc.